czwartek, 26 marca 2015

Zdrowe, ale z umiarem

Smaczne zdrowe i wogóle zawsze uważane za najlepsze.

Dzisiaj 2 produkty które nie powinniśmy łączyć ze sobą.

Sama jeszcze do niedawna uważałam ten przysmak bez którego nie mogę żyć, jednak okazuje się ,że zbyt częste jedzenie tych dwóch produktów razem jest szkodliwe a czemu ?

Ponieważ szkodzi to na nasze stawy.

Pomidor zawiera kwasy  (cytrynowy, jabłkowy, chlorogenowy i kumarynowy ) które odpowiadają za jego smak i połączone z wapniem który jest zawarty w serze tworzy kryształki które odkładają się właśnie tam gdzie byś my nie chcieli w stawach, to właśnie powoduje bóle stawowe oczywiście nie tylko to.

Jednak jak już wcześniej wspomniałam musielibyście jeść to codziennie  przez długi czas więc jednorazowe jedzenie takiej mieszanki raz w tygodniu do nawet kilku razy z lekka przerwa nie zaszkodzi nam wcale.

Pamiętajcie zdrowe jedzenie jest wtedy korzystne kiedy jemy je z rozwaga i umiarem a nie pożeramy go więcej bo jest lekkie i zdrowe.

Przykład 2:

banany są zdrowe, ale wysoko kaloryczne wiec jedzenie w ich nadmiarze spowoduje nadmiar masy ciała a nie jego spadek.


Sama się przyznaje wiele, rzeczy nie wiem i wiele głupot kulinarnych popełniam, ale chłonę dużo wiedzy i się tego trzymam wy też tak zróbcie i trwajcie w tym .

Dzisiaj tak krótko ponieważ jest późno też nie lubi zamęczać ludzi wiadomościami, sama wole czytać krótkie, ale treściwe artykuły
Jeżeli jesteście innego zdania piszcie przygotuje coś specjalnie dla was :D

Dziękuje Wam

Pozdrawiam


1 komentarz:

  1. Z tym pomidorem to czarna rozpacz normalnie. Latem na kolację idealne połączenie, ale widać,że trzeba będzie się pilnować teraz. Dzięki za rady!

    OdpowiedzUsuń